Algoritmalar Study Jam & Workshop Sorularının Cevapları

Algoritma Sorular

1. Algoritmanın basit olması mı yoksa her durumu ele alarak karışık olması mı önerilir, hangisi daha iyi bir algoritmadır?
    a. Algoritmaların basit bir anlatım dili ile yazılmış fakat detaylı olması önerilir. Çünkü farklı bir kişi bizim algoritmamıza baktığında aklında soru işareti olmadan onu anlamalıdır. Karışık yazılmış bir algoritmanın başkaları tarafından anlaşılması zordur.
  2. Algoritmik düşünme mantığımızı nasıl geliştirebiliriz?
    a. Programlamaya yönelik algoritmik düşüncelerini geliştirmek istiyorsanız internette bununla ilgili problemler vardır. Bu problemlerin nasıl çözülmesi gerektiğini adım adım detaylı fakat basit bir şekilde yazabilirsiniz. Fakat genel olarak geliştirmek isterseniz normal işlerinizi yapmadan önce nasıl yapacağınıza dair bir sıra belirlemenizi ve bu sıraya uyarak o işi yapmanızı önerebilirim.
  3. Yani boolean serileri gibi mi? Yani sonuç “1” olana dek bütün adımları bir döngüye girer
    a. Evet. Sıralama algoritmalarında sıralama tamamlanana kadar kontrol durumunu 0 kabul edebiliriz. Ne zaman sonucumuz 1 yani True değerine geçerse anlarız ki sıralama tamamlanmıştır.
  4. Google reklam algoritmaları böyle işliyor olabilir mi?(Eşleştirme algoritması)
    a. Bu konuda net bir fikrim yok. ( Onur Can KARAMAN) Fakat algoritmanın işleyişine bakıldığında kullanılabileceğiniz, yada oldukça benzer bir algoritma kullanılabildiğini söyleyebiliriz.
3 Beğeni

GaziDSC altyapı gücünü Odeaweb'ten alır.

instagram twitter telegram whatsapp youtube