Kurslar, Kütüphaneler ve Portfolyo Siteleri

Arkadaşlar ilgilenebileceğiniz kurs platformları, kütüphaneler ve kendi portfolyonuzu oluşturabileceğiniz web siteleri üzerine sizlere tavsiyelerde bulunmak istiyorum.

            Kurslar, Kütüphaneler ve Portfolyo

1- Edx: (https://www.edx.org/)
2- Coursera: (https://www.coursera.org/programs/f068a4f5-d478-42f7-814a-d06b3ab58802)
3- Udemy: (https://www.udemy.com/)
4- AppBrewery: (https://www.appbrewery.co/)
5- IBM (https://www.ibm.com/tr-tr)
6- Kaggle, başlıktan da belli olduğu gibi veri bilimcilerin sosyal medyası diyebiliriz. Google bünyesinde faaliyet gösteren bu web site en büyük veri platformudur. Zaten sloganlarının “Your Home For Data Science” olmasından bu durumu anlayabiliriz. Ayrıca Kaggle platformunu kullanabilmeniz için ücretsiz bir şekilde kaydolmanız yeterlidir.(https://www.kaggle.com/)
7- Stanfordonline: (https://www.youtube.com/channel/UCBa5G_ESCn8Yd4vw5U-gIcg)
8- DataCamp etkileşimli R, Python, Sheets, SQL ve shell kursları sunar. Veri bilimi, istatistik ve makine öğrenimindeki tüm konular üzerine kurslar içermektedir. (https://www.datacamp.com/)
9- GitHub: (https://github.com/)
10- NumPy (Numerical Python) bilimsel hesaplamaları hızlı bir şekilde yapmamızı sağlayan bir matematik kütüphanesidir. Numpy’ın temelini numpy dizileri oluşturur. Numpy dizileri python listelerine benzer fakat hız ve işlevsellik açısından python listelerinden daha kullanışlıdır.(https://numpy.org/)
11- Pandas, “ilişkisel” ve “etiketli” verilerle çalışmayı kolay ve sezgisel hale getirmek için tasarlanmış hızlı, esnek ve etkileyici veri yapıları sağlayan bir Python paketidir. Python’da pratik, gerçek dünya veri analizi yapmak için temel yapı taşı olmayı hedefler. Ayriyeten, her dilde mevcut olan en güçlü ve esnek açık kaynak veri analizi / manipülasyon aracı olmak gibi daha geniş bir amaca sahiptir. (https://pandas.pydata.org/)
12- Keras, Python’da yazılmış açık kaynaklı bir sinir ağı kütüphanesidir. Keras TensorFlow, Microsoft Cognitive Toolkit, R, Theano veya PlaidML ile beraber çalışabilir.(https://keras.io/)
13- Medium: Twitter’ın kurucularından olan Evan Williams ve Biz Stone, anlatacak çok şeyi olan bazı Twitter kullanıcılarının 140 karakter zorunluluğu isyanına kulak vererek blog odaklı bir mecra olarak Medium’u kurmuştur.
Evan Williams ve Biz Stone, blog yazmak isteyen herkesin içerik üretebileceği mikro blog platformu olan Medium’u, 2012 yılında kullanıcılarına duyurmuştur. (https://medium.com/)
14- MIT OpenCourseWare: (https://www.youtube.com/channel/UCEBb1b_L6zDS3xTUrIALZOw)
15- StatQuest with Josh Starmer: (https://www.youtube.com/channel/UCtYLUTtgS3k1Fg4y5tAhLbw)
16- Kodu, çocukların basit bir görsel programlama diliyle PC ve Xbox’ta oyunlar oluşturmasına olanak tanır. Kod, yaratıcılığı, problem çözmeyi, hikâye anlatmayı ve programlamayı öğretmek için kullanılabilir. Kodu, tasarım veya programlama becerisi olmayan yetişkinlerin yanı sıra küçük çocuklar da oyun yapmak için kullanabilir. (https://www.kodugamelab.com/)
17- BTK Akademi: (https://www.btkakademi.gov.tr/portal/)
18- Kodluyoruz: (https://www.kodluyoruz.org/)
19- Freecodecamp: (https://www.freecodecamp.org/)
20- CS50x dersleri alternatif:
(https://www.youtube.com/playlist?list=PLhQjrBD2T381L3iZyDTxRwOBuUt6m1FnW)
21- Udacity: (https://www.udacity.com/ )

4 Beğeni

Güzel kaynaklar :slight_smile: tavsiyelerin için sağolasın.

1 Beğeni


GaziDSC altyapı gücünü Odeaweb'ten alır.

instagram twitter telegram whatsapp youtube