Neden Yazılım Öğrenmeliyim?

:question: Yazılım öğrenmek değişen dünyanın bize getirdiği zorunluluklar arasındadır. Günümüzde çalışan her şey bir mutfak robotundan, elektrikli arabalara kadar her yerde karşımıza çıkıyor. Peki ben neden yazılım öğrenmeliyim. Şimdi bu soruyu cevaplıyorum. :point_down:

:bulb: Yazılım Problem Çözme Yeteneğinizi Geliştirir

Özgeçmişte parlayan bir özellik olmasının dışında, “kodlama” aslında çoğu iş için yararlı olan becerileri geliştirir. Kodlama öğrenmek beynin sol tarafı için bir egzersiz gibidir. Problem çözme ve mantık temel ikilisinin gelişmesi üzerine çok büyük etkileri vardır.

:dizzy: İyi Bir Yazılımcı Olmak Özgüveninizi Artırır

Rekabetçi bir iş piyasasında arzu edilen bir beceriye sahip olduğunuzu bilmek, kendi yeteneklerinize daha fazla güvenmenize yardımcı olur. Aynı zamanda oldukça bağımlılık yapan bir süreçtir :grin:. Ne kadar çok öğrenirseniz, o kadar çok öğrenmek isteyeceksiniz. Çoğu insanı zorlayabilecek herhangi bir sorunun sizin tarafınızdan kolayca çözülebileceğini bilmek özgüveninizi artıracaktır.

:alarm_clock: Zamandan Tasarruf Etmenizi Sağlar

Maillerinize cevap yazmak, ödevlerinizi yapmak, bilgisayarınızı düzenlemek gibi sıkıcı işlerinizi otomatikleştirerek zamandan tasarruf edebilir ve kendiniz için daha çok vakit ayırabilirsiniz. Birçok yazılım dili size bu konuda oldukça yardımcı olacaktır :wink:.

:beach_umbrella: Kod Yazmanın Yeri ve Zamanı Yoktur!

Kod yazmak için sadece bir klavye ve ekrana sahip bilgisayarınız olması yeterlidir. Bir kafede, bir parkta, deniz kıyısında; pijamalarınızla veya takım elbise ile, kısacası istediğiniz her yer ve şekilde kodlama yapabilirsiniz.

2 Beğeni


GaziDSC altyapı gücünü Odeaweb'ten alır.

instagram twitter telegram whatsapp youtube